Baidarių maršrutai

UPĖ VISINČIA
Maršrutas #1 Maršrutas #2 Maršrutas #3 UPĖ MERKYS
Maršrutas #4 Maršrutas #5 Maršrutas #6

Atkarpa apie 20 km nuo Gasčionių tilto iki Skubėtų kaimo.

Baidarėmis įveikiama per 5-6 val.

Plaukiama apie 1 km Šalčininkėlių ežeru, toliau labai įdomia vingiuota Visinčios upės atkarpa

Norėtume jums pasiūlyti plaukimą baidarėmis upe VISINČIA. Ši upė yra viena švariausių, skaidriausių ir šalčiausių Lietuvos upių. Joje gausu šaltinių ir vandens versmių, todėl vasarą jos vandenys yra šalti o žiemą šiltesni nei kitose upėse Lietuvoje. Baidarininkai iš Lietuvos ir Lenkijos pamilo šią upę dėl jos grožio , dažno gamtovaizdžio kaitos, daugybės vingių bei švaraus ir skaidraus vandens. Visinčios aukštupys yra Didžiosios durpynas o žemupys Rūdininkų girioje kur ir įteką į upę Šalčią. Visinčios ilgis yra 53 km.

1-as maršrutas – atkarpa nuo Gasčionių tilto iki Skubėtų kaimo. Atkarpos ilgis apie 20 km, įveikiama per 6 val.  Plaukdami šia atkarpa praplauksite Šalčininkėlius, Tartoką, Zavišonis, Pavisinčią ir Skubėtus. Šiame maršrute plauksite įdomiausia šios upės atkarpa nuo Šalčininkėlių iki Skubėtų kaimo. Baidarėmis teks įveikti Šalčininkėlių ežerą, kurio pabaigoje bus užtvanka. Dėl to baidares teks nešti rankomis apie 50 metrų.

Plaukimas baidarėmis šia upe yra nuostabi atrakcija tiek pradedančiajam tiek patyrusiam baidarininkui. Pradedantysis turės kur pasimokinti, o patyręs galės parodyti ką sugeba, nes upė yra vingiuota, vidutinio sraunumo. Plaukdami grožėsitės pakrančių laukinės augmenijos gausa, nuostabiais pelkių vaizdais bei miškų ošimu bei paukščių čiulbėjimu, kurių čia tikrai labai daug. Reikia turėti galvoje, jog tai laukinė gamta, dėl to kartais reikia pasisaugoti… Didesnio mašalų kiekio nei kitose Lietuvos upėse nepastebėjome, bet rekomenduojame turėti priemonių mašalams atbaidyti. Baidarėmis plauksite ne tik miškais, pelkėmis, nendrynais, bet ir atviromis vietovėmis, kur saulės spinduliai yra ganėtinai aktyvūs. Dėl to rekomenduojame plaukti su kepuraitėmis bei pasitepti atviras kūno vietas kremu nuo saulės. Taip pat rekomenduojame turėti apsiaustus nuo lietaus (turime ir galime parduoti). Rekomenduojame turėti pirštinaites kad nepritrintumėte nuospaudų.

Visinčios upė yra viena labiausiai vingiuotų upių Lietuvoje, todėl pamiegoti neišeis. Turėsite daug irkluoti, bet įsibėgėti negalėsite, nes dažni posūkiai tam trukdys. Plaukiant šiuo maršrutu jūsų galutinis taškas yra mūsų sodyba, todėl tik atplaukus jūs galėsite pasilepinti karštos pirties bei kubilo malonumais.

Kiekvienais metais, pavasarį, šią atkarpą kruopščiai sutvarkome. Išpjauname užgriuvusius medžius, išrenkame per žiemą susikaupusias šiukšles tam, kad jums būtų patogiau, ir galėtumėte nieko netrukdomi grožėtis gamtos puikiais vaizdais. Žinoma, kad būtų įdomiau paliekame natūraliai gamtos sudarytus slenksčius, per kuriuos plaukdami pajusite malonumą ir gausite papildomą adrenalino dozę.

Ką tik atidarėme 6 Naujus maršrutus su baidarėmis.

O čia linksmos, smagios akimirkos iš mūsų kelionių su baidarėmis:

2017 metų vasara


 

2016 metų vasara

[prisna-google-website-translator]

 

Susisiekite su mumis

Edvino kaimo turizmas
Dėl Maitinimo, Kubilo ir Pirties paslaugų teiraukitės telefonu arba el.paštu:
+370 659 08551
edviedvinas@gmail.com


facebook

Rezervacija

Skambink dabar
+370 659 08551
ir derėkis!